klasa 6

Szanowni uczniowie klas szóstych.

Na lekcjach informatyki zbliżamy się do końca działu „Scratch”. Wiecie, że każdy dział kończymy zadaniem projektowym, czyli wybieramy jedno z zadań Trenuj z Robikiem (na końcu danego działu)  i przedstawiamy jego rozwiązanie na swoim koncie scratchowym.

Pamiętaj także, że przez ten czas możesz nadrobić braki w ćwiczeniach,  lub poprawić oceny z ćwiczeń.

Na czas naszej nieobecności w szkole czyli najbliższe 2 tygodnie,  proszę Was o:

  1. Dokończenie swoich projektów wg tematów.
  2. Zapoznanie się z filmikiem „Jak opublikować swój projekt” – kliknij link, aby pobrać
  3. Postaraj się wybrać jedno zadanie projektowe Trenuj z Robikiem i przedstaw rozwiązanie na swoim koncie scratchowym.

Proszę zaglądajcie na stronę i kontrolujcie czy nie pojawiło się coś nowego.

Pozdrawiam Was cieplutko. J. Kak

________________________________________________________________________________________________________

23 marzec 2020 r

Szanowni szóstoklasiści zadania do wykonania na ten tydzień, czyli do piątku 27.03.2020 r.

  1. UZUPEŁNIJMY BRAKI W ĆWICZENIACH. Przeanalizowałam dotychczasowe oceny i niektórzy z Was mają braki z ćwiczeń na lekcji w postaci „-”  lub 1,  dlatego do końca tygodnia proszę o przesłanie na konto zdalnie.kak@gmail.com swoich braków lub popraw ocen.  Jeżeli ocenę macie w zeszycie a nie ma w dzienniku to zróbcie zdjęcie i wyślijcie na maila.
  2. ZAKŁADAMY KONTA MAILOWE. Pani dyrektor poprzez Waszych rodziców prosiła, abyście założyli swoje konta mailowe  koniecznie z imieniem i nazwiskiem i np. kl6a, bo w ten sposób będziemy się szybko identyfikować z kim mamy do czynienia i do kogo trafiają wysyłane przez nauczycieli odpowiedzi na maile.  Ważne jest, aby konto było na gmail-u, bo będzie Wam łatwiej się logować do classroom-ów. W najbliższym czasie będę wysyłała do was kody które umożliwią wam zalogowanie się do Classroom-ów. Do końca tygodnia chciałabym Was widzieć zdalnie w swoich grupach.
  3. PRZESYŁAMY WYKONANE PROJEKTY. Nadsyłajcie wybrane i zrobione projekty na podane wcześniej konto w postaci zdjęć lub screenów scryptów z dopiskiem który to numer zadania (ze str 94) 
  4. NOWY DZIAŁ REALIZUJEMY ZDALNIE. Od najbliższego poniedziałku będziemy się komunikować poprzez G Suite na classroom-ach. 

Nie poddawajcie się RAZEM DAMY RADĘ!