Klasa 4

Szanowni uczniowie klas czwartych.

Na lekcjach informatyki zbliżamy się do końca działu „Żeglowanie po oceanie informacji”. Wiecie, że każdy dział kończymy zadaniem projektowym, czyli wybieramy jedno z zadań Trenuj z Robikiem (na końcu danego działu) i przedstawiamy jego rozwiązanie w Paint-cie (jeżeli wybraliście np. zadanie z narysowaniem swojego avatara) lub w np. WordPad -dzie (jeżeli np. chcecie zrobić tłumaczenie słowa cześć na różne języki z wykorzystaniem translatora). Jeżeli się nudzicie to możecie zrobić więcej niż jedno zadanie projektowe, co przełoży się na dodatkową ocenę. Następnie podsumowujemy swoje umiejętności na sprawdzianie.

Pamiętaj także, że przez ten czas możesz nadrobić braki w ćwiczeniach, kartach pracy lub poprawić oceny z ćwiczeń. Jeżeli macie braki w kartach pracy to możecie je pobrać,  wydrukować, uzupełnić i wkleić do zeszytu.

Karta pracy 1, Karta pracy 2 – kliknij w kartę, aby pobrać.

Na czas naszej nieobecności w szkole czyli najbliższe 2 tygodnie, proszę Was o:

a. Klasa 4a Grupa środowa – dokończenie zadań projektowych, i przygotowanie sobie podsumowania działu Internet rozwiązując poniższe zadania. 

Podsumowanie 1Podsumowanie 2

b. Klasa 4b Grupa środowa – proszę dokończyć zadania projektowe i zrobić podsumowanie działu rozwiązując poniższe zadania

Podsumowanie 1Podsumowanie 2

c. Klasa 4a Grupa czwartkowa – proszę założyć konto na scratch-u Filmik – jak to zrobić i na podstawie podręcznika zapoznać się z budową okna programu Scratch

d. Klasa 4 Grupa piątkowa proszę założyć konto na Scratch-u Filmik – jak to zrobić i na podstawie podręcznika zapoznać się z budową okna programu scratch.

Proszę zaglądajcie tutaj co jakiś czas, aby dowiedzieć się o ewentualnych nowościach. Pozdrawiam Was i bądźcie zdrowi.

____________________________________________________________________________________________________________

23 marzec 2020 r

Szanowni czwartoklasiści  zadania do wykonania na ten tydzień, czyli do piątku 27.03.2020 r.

  1. UZUPEŁNIJMY BRAKI W KARTACH PRACY. Przeanalizowałam dotychczasowe oceny i niektórzy z Was mają braki w kartach pracy (Karty do pobrania umieściłam w poprzednich zadaniach) w postaci „-”  lub 1,  dlatego do końca tygodnia proszę o przesłanie na konto zdalnie.kak@gmail.com swoich braków (projektów)lub popraw ocen.  Jeżeli ocenę macie w zeszycie, a nie ma w dzienniku to zróbcie zdjęcie i wyślijcie na maila.
  2. ZAKŁADAMY KONTA MAILOWE. Pani dyrektor poprzez Waszych rodziców prosiła, abyście założyli swoje konta mailowe  koniecznie z imieniem i nazwiskiem i np. kl4a, bo w ten sposób będziemy się szybko identyfikować z kim mamy do czynienia i do kogo trafiają wysyłane przez nauczycieli odpowiedzi na maile.  Ważne jest, aby konto było na gmail-u, bo będzie Wam łatwiej się logować do classroom-ów. W najbliższym czasie będę wysyłała do was kody które umożliwią wam zalogowanie się do Classroom-ów. Do końca tygodnia chciałabym Was widzieć zdalnie w swoich grupach.
  3. PRZESYŁAMY WYKONANE PROJEKTY. Nadsyłajcie wybrane i zrobione projekty na podane wcześniej konto w postaci zdjęć, załączników lub screenów z dopiskiem który to numer zadania (Trenuj z robikie po dziale Żeglowanie po oceanie informacji) 
  4. NOWY DZIAŁ REALIZUJEMY ZDALNIE. Od najbliższego poniedziałku będziemy się komunikować poprzez G Suite na classroom-ach. 

Pozdrawiam Was i życzę dobrego zdrowego tygodnia J.Kak